niedziela, 7 marca 2010

szeroka perspektywa

Pokazywanie gór po kawałku jakoś do mnie nie przemawia. Obiektyw szerokokątny pokaże przestrzeń, ale zgubi detale, z kolei teleobiektyw pokaże detale, ale bez niezbędnej przestrzeni, która umieszcza te detale we właściwym kontekście... Tym razem zdecydowałam się na panoramy.

Widok na Tatry ze stacji narciarskiej w Czarnej GórzePanorama Tatr z łąki w Bukowinie TatrzańskiejPanorama z kablem wysokiego napięcia;)
starałam się omijać tego typu ozdoby, ale niestety trudno Góralom odmówić prawa do elektryczności...
Zdjęcia zimowe pewnie jeszcze się pojawią...

7 komentarzy:

 1. Cudne te fotografie! Tęsknym okiem na nie patrzę, na razie uwieziony w Warszawie! Ale do czasu! Cały Twój blog ma bardzo intrygujące fotki, aż trudno się od nich oderwać! Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Waszym Dniu!:))))

  OdpowiedzUsuń
 2. ale piękne krajobrazy i rewelacyjne panoramy :) zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekne zdjęcia gór, ja już nie pamiętam kiedy byłem w górach, pofotografowałbym te piękne widoki

  OdpowiedzUsuń
 4. Ehh, ależ piękne widoki, aż bym się chętnie wybrała sama w góry, żeby popodziwiać na żywo.
  Oczywiście zdjęcia piękne - a możesz powiedzieć coś więcej czym robiłaś, tak trochę od strony technicznej? Jeszcze nie robiłam panoram i jestem ciekawa jak do tego podejść :).

  OdpowiedzUsuń
 5. miło mi, że się pododba

  Dorota - wpisałam w google coś w rodzaju panorama maker free download i pobrałam bardzo prosty program, do którego ładujesz zdjęcia a on po kilku minutach wypluwa panoramę:) niestety drań okazał się nie tak do końca darmowy, bo gotowa panorama posiadała na środku logo programu i informację, że jak chcesz bez logo to zapłać... ale nie ze mną te numery;) fotoszop poszedł w ruch i logo udało się zasłonić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gosia!These are BEAUTIFUL!!!!Happy that you are alive and back!Waiting for more.

  Lots of love from Italy,
  fashion abuse

  OdpowiedzUsuń