niedziela, 8 grudnia 2013

Analogowe lato z Prakticą


Tego lata wróciłam do fotografii analogowej dzięki wygrzebanej na giełdzie staroci Praktice. Od czasu mojego starego Pentaksa, na którym lata temu uczyłam się robić zdjęcia w trybie manualnym niewiele się zmieniło, trudniej tylko ustawia się ostrość, bo przez te lata dorobiłam się okularów :)
Praktica będzie raczej miłą odmianą, bo nie wyobrażam sobie w tym momencie rezygnacji z fotografii cyfrowej, jej wymiar praktyczny ma jednak ogromne znaczenie. Ale miło było znów naciągnąć kliszę i usłyszeć trzask migawki :)Last summer thanks to a secondhand Praktica I returned to analogue photography. Not much has changed since an old Pentax that I used to have many years ago and taught myself taking pictures in manual mode. It's only harder to set focus these days as I'm wearing glasses now :)
It's a nice change for a while though I can't imagine quitting digital photography anymore, I value too much it's practical side. Anyway, it was nice to load a film into a camera and hear the click of the shutter again :)9 komentarzy:

 1. kocham analogowe zdjęcia <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mają w sobie coś jednak takie zdjęcia analogowe...

  OdpowiedzUsuń
 3. ale soczysta zieleń !
  a pierwsze jest piękne :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja zakochałam się w analogach na zabój :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę taką samą namiętność do słońca zatrzymanego w kadrach jaką ja mam;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudne fotki, bardzo letnie :)
  A ja nie mogę znaleźć swojego Zenita przez te wszystkie przeprowadzki. A też z chęcią popróbowałabym troszkę analogowej fotografii.

  OdpowiedzUsuń
 7. drugie zdjęcie jest cudowne! muszę znaleźć gdzieś analogowy aparat i zainteresować się taką fotografią :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudownie uchwyciłaś promienie słońca!
  Masz rację z tą praktyczną stroną cyfrowych aparatów, ale analogi... warto do nich wracać ;)

  OdpowiedzUsuń