środa, 27 listopada 2013

Tropikalny raj


U nas pierwsze przymrozki a na Mauritiusie wiosna w pełni. Gdy pojechaliśmy tam w połowie września, pogoda była idealna do podróżowania - kończyła się właśnie zima, temperatura wynosiła około 25 stopni i wszystko zaczynało kwitnąć.
W trakcie jednej z naszych wycieczek odwiedziliśmy ogród botaniczny w Pamplemousse (dokładna nazwa tego miejsca to ogród botaniczny imienia Sir Seewoosagura Ramgoolama). Spacer cienistymi alejkami wśród rozmaitych gatunków egzotycznych drzew stanowił wspaniały odpoczynek po szalonym Port Louis :)

Here winter is comming but on Mauritius spring has just started. When we went there in the middle of September the wheather was perfect for traveling - winter ended, the temperature was around 25 C and everything around was blooming.
During one of our trips we went to Pamplemousse to visit a botanical garden (it's full name is Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Garden). This amazing place gathers together many species of plants characteristic for this part of the world and walking in the shadow of exotic trees was such a relief after crazy Port Louis trip :)21 komentarzy:

 1. Moja tęsknota za latem właśnie osiągnęła szczyt D:...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja się pod tą tęsknotą podpisuję!!!

   Usuń
  2. A dlaczego ja Was i siebie ciągle katuję tymi zdjęciami?:) bo też już nie mogę znieść listopada! :)

   Usuń
 2. przepiękne zdjęcia :)
  co powiesz na wzajemną obserwację?:)

  OdpowiedzUsuń
 3. przez Ciebie (a może dzięki Tobie?) tak bardzo zachciało mi się lata. piękne fotografie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Thank you so! I saw her and thought it would be the perfect model. ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, Lubitel to średni format :) Z początku było mi ciężko, bo w dwuobiektywówkach widzisz co innego niż wyjdzie na zdjęciu, więc to po części idzie na wyczucie. :) Jednak to kwestia wprawy - to był mój pierwszy raz, ale jestem zadowolona z wyników. :) Wystarczy dobre oko i nie ma problemu z ostrzeniem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za odpowiedź! Z wyników możesz być bardzo zadowolona, czekam na kolejne zdjęcia!

   Usuń
 6. it looks a lot like my home country!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie czytałam nowego Sapkowskiego, kupiłam, ale wciąż przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Great job!! Congrats!!
  Salut from Barcelona

  OdpowiedzUsuń
 9. Niezwykła ta Wasza podróż Gosiu! :) Pełna kolorów i smaków :)

  OdpowiedzUsuń
 10. z jednej strony takie zdjęcia poprawiają humor, bo jest nadzieja, że za parę miesięcy pojawi się słońce.. a z drugiej..aż mnie skręca w środku z zazdrości.;) piękne!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki za Wasze komentarze, cieszę się, że zdjęcia się podobają!

  OdpowiedzUsuń
 12. Podobają się strasznie! Aż na mapie sprawdzałam, gdzie Was wywiało ;) Bo z nazwy miejsce znam,ale zlokalizować na mapie nie potrafiłam:) Cóż za miejsce przepiękne!

  OdpowiedzUsuń