niedziela, 25 września 2011

Spinalonga i Agios Nikolaos


Wakacyjne zaległości czas nadrobić. Dziś dawna wenecka forteca na wysepce Spinalonga i Agios Nikolaos, miejscowość położona we wschodniej części Krety. Poza tym koty, błękitne morze i cudowny, długi dzień w malowniczych okolicznościach przyrody...Spinalonga jest malutką wyspą, na której w XX wieku, aż do lat 50, mieściło się leprozorium - była to ostatnia kolonia trędowatych w Europie. Teraz można tam przejść się po urwistym brzegu wśród ruin dawnych zabudowań i porośniętych kaktusami skałek.Przy okazji wycieczki na Spinalongę odwiedziliśmy też miejscowość Agios Nikolaos, która jest dość nietypowo położona - na przesmyku pomiędzy morzem a słodkowodnym jeziorem (jedynym, jakie widziałam na Krecie). Niewielkie, urokliwe i pełne kotów miasteczko - acha, gdybyście byli w okolicy, to mają tam niezłe pączki;)

6 komentarzy:

 1. zdjęcia bajkowe, a koteczki przesłodkie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No, ten kotecek co wygląda zza odrzwi - śliczności :)
  Podoba mi się jeszcze trzecie (z drzewem okalającym centrum zdjęcia) i pozornie niewinna poza na piątym, gdzie tylko cień ręki na kołatce oddaje faktyczną grozę sytuacji... tam czai się złooo! ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic tylko pozazdrościć wycieczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie taką Kretę poznałam w tym roku :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. O rany!!!!
  Identyczne zdjęcia tyle, że z mojego wyjazdu dwa miesiące temu dawałam na blog. Kurczę to jest niesamowite. Super. Mamy zdjęcie przy tych samych drzwiach na Spinalondze, i te kaktusy na urwisku i w ogóle wszystko.
  W związku z tym widzę co widziałaś i wiem, że było cudnie :-)))))))))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuję za komentarze:)

  I am I, byłam ciekawa, czy ktoś zobaczy ten cień... tam czai się ZUO!

  Paula i Polala, lecę obejrzeć Wasze zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń